Themes - Hello Elementor - en to he_IL translation catalogue (132 entries)

note: Description of the theme
en: Hello Elementor is a lightweight and minimalist WordPress theme that was built specifically to work seamlessly with the Elementor site builder plugin. The theme is free, open-source, and designed for users who want a flexible, easy-to-use, and customizable website. The theme, which is optimized for performance, provides a solid foundation for users to build their own unique designs using the Elementor drag-and-drop site builder. Its simplicity and flexibility make it a great choice for both beginners and experienced Web Creators.
he_IL: "הלו" היא תבנית וורדפרס מינימליסטית וקלת משקל שנבנתה במיוחד כדי לעבוד בצורה חלקה עם אלמנטור. התבנית הינה חינמית ובקוד פתוח ומיועדת למשתמשים שרוצים אתר גמיש, קל לשימוש וניתן להתאמה אישית. התבנית שמאופטמת לביצועים מהירים במיוחד, מספקת בסיס איתן לבנות עיצובים ייחודיים באמצעות ממשק דראג-אנד-דרופ של אלמנטור, שהפשטות והגמישות שלו הופכות אותו לבחירה מצוינת למתחילים וליוצרי אינטרנט מנוסים כאחד.

note: Theme Name of the theme
en: Hello Elementor
he_IL: הלו אלמנטור

en: Settings must be an array
he_IL: הגדרות חייבות להיות במערך

en: Role Manager
he_IL: ניהול הרשאות

en: Form Integrations
he_IL: אינטגרציות טפסים

en: Form Submission
he_IL: שמירת לידים

en: Collaborative Notes
he_IL: פתקים משותפים

en: E-commerce Features
he_IL: תכונות למסחר אלקטרוני

en: Custom Code & CSS
he_IL: קוד מותאם ו-CSS

en: Popup Builder
he_IL: פופאפ בילדר

en: Get complete design flexibility for your website with Elementor Pro’s advanced tools and premium features.
he_IL: קבלו גמישות עיצובית מלאה לאתר שלכם עם הכלים המתקדמים והתכונות הפרימיום של אלמנטור פרו.

en: Bring your vision to life
he_IL: מימוש החזון שלך

en: Let's Go
he_IL: קדימה

en: Boost creativity with Elementor AI. Craft & enhance copy, create custom CSS & Code, and generate images to elevate your website.
he_IL: הגביר את היצירתיות עם אלמנטור AI. יצירה ושיפור טקסט, קוד CSS מותאם אישית או תמונות כדי לשדרג את האתר שלך בקליק אחד.

en: Elementor AI
he_IL: אלמנטור AI

en: Install
he_IL: התקנה

en: Try Image Optimizer for free
he_IL: נסו את אופטימיזציית תמונות בחינם

en: Improve Speed.
he_IL: שיפור מהירות.

en: Reduce Size.
he_IL: הקטנת גודל.

en: Optimize Images.
he_IL: אופטימיזציית תמונות.

en: Elementor Image Optimizer
he_IL: אופטימיזציית תמונות של אלמנטור

en: Upgrade now
he_IL: שדרג עכשיו

en: Site Fonts
he_IL: גופני אתר

en: Site Colors
he_IL: צבעי אתר

en: Site Favicon
he_IL: אייקון אתר

en: Site Name
he_IL: שם האתר

en: Add New Page
he_IL: עמוד חדש

en: Platinum Support
he_IL: תמיכת פלטינום

en: Blog
he_IL: בלוג

en: Help Center
he_IL: מרכז עזרה

en: Rate Us
he_IL: דרג אותנו

en: Discord
he_IL: דיסקורד

en: YouTube
he_IL: יוטיוב

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Notice dismissed.
he_IL: הודעה הוסתרה.

en: Theme Builder
he_IL: בונה תבנית

en: Hello
he_IL: הלו

en: Something went wrong.
he_IL: משהו השתבש.

en: Toggle Background Color
he_IL: צבע רקע כפתור

en: Text
he_IL: טקסט

en: Go to the <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to manage your menus. Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
he_IL: גש אל <a href="%s" target="_blank">מסך התפריטים</a> כדי לנהל את התפריטים. השינויים יוצגו בתצוגה רק אחרי רענון העמוד.

en: Transition Duration
he_IL: משך מעבר

en: Hover
he_IL: בריחוף

en: Normal
he_IL: רגיל

en: Text Stroke
he_IL: קו טקסט

en: Text Shadow
he_IL: הצללת טקסט

en: Mobile menu
he_IL: תפריט לנייד

en: Main menu
he_IL: תפריט ראשי

en: Footer menu
he_IL: תפריט בפוטר

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: Next %s
he_IL: הבא %s

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: %s Previous
he_IL: %s הקודם

en: Side Margins
he_IL: ריווחים בצדדים

en: Tagline Gap
he_IL: ריווח תיאור אתר

en: After
he_IL: אחרי

en: Below
he_IL: מתחת

en: Before
he_IL: לפני

en: Tagline Position
he_IL: מיקום תיאור אתר

en: Hello Theme
he_IL: תבנית Hello

en: Upgrade Now
he_IL: שדרג עכשיו

en: Build and customize every part of your website, including Theme Parts with Elementor Pro.
he_IL: לבנות ולעצב כל אזור באתר באמצעות אלמנטור.

en: Customize your entire website with Elementor Pro
he_IL: להתאים את האתר בשלמותו באמצעות אלמנטור פרו

en: Elementor Pro
he_IL: אלמנטור פרו

en: Get Elementor Pro
he_IL: קבל אלמנטור פרו

en: Elementor
he_IL: אלמנטור

en: Hello Theme Header
he_IL: כותרת עליונה (הדר) של תבנית הלו

note: translators: %s: Link that opens the theme settings page.
en: Note: Hiding all the elements, only hides them visually. To disable them completely go to <a href="%s">Theme Settings</a> .
he_IL: הערה: הסתרת כל האלמנטים, מסתירה אותם חזותית בלבד. כדי להשבית אותם לחלוטין, יש לעבור אל <a href="%s">הגדרות תבנית</a> .

en: Hello Theme Footer
he_IL: כותרת תחתונה (פוטר) של תבנית הלו

en: Learn More
he_IL: פרטים נוספים

en: Customize and style the builtin Hello Theme’s cross-site header & footer from the Elementor "Site Settings" panel.
he_IL: התאמה ועיצוב של כותרת עליונה (הדר) ותחתונה (פוטר) המובנית בתבנית הלו דרך פאנל ״הגדרות אתר״ של אלמנטור.

en: Start Designing
he_IL: התחל לעצב

en: Customize your cross-site header & footer from Elementor’s "Site Settings" panel.
he_IL: התאמה אישית של כותרת עליונה (הדר) ותחתונה (פוטר) דרך פאנל ״הגדרות אתר״ של אלמנטור.

en: Style cross-site header & footer
he_IL: עיצוב כותרת עליונה (הדר) ותחתונה (פוטר)

en: Activate header & footer experiment
he_IL: הפעלת ניסוי כותרת עליונה ותחתונה

en: Design your cross-site header & footer from Elementor’s "Site Settings" panel.
he_IL: עיצוב כותרת עליונה (הדר) ותחתונה (פוטר) דרך פאנל ״הגדרות אתר״ של אלמנטור.

en: Style using Elementor
he_IL: עיצוב באמצעות אלמנטור

en: Create cross-site header & footer using Elementor.
he_IL: יצירת כותרת עליונה (הדר) באמצעות אלמנטור.

en: Header & Footer
he_IL: כותרת עליונה ותחתונה

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's title
he_IL: עבור אל <a href="%s">זהות האתר</a> כדי להגדיר את כותרת האתר.

en: Skip to content
he_IL: דלג לתוכן

en: Create Header
he_IL: יצירת כותרת עליונה (הדר)

en: Create a custom header with the Theme Builder
he_IL: יצירת כותרת עליונה (הדר) באמצעות בונה התבניות

en: Toggle Color
he_IL: צבע כפתור

en: None
he_IL: ללא

en: Breakpoint
he_IL: נקודת עצירה

en: Dropdown
he_IL: רשימה נפתחת

en: Horizontal
he_IL: אופקי

en: Menu Layout
he_IL: פריסת תפריט

en: Create Footer
he_IL: יצירת כותרת תחתונה (פוטר)

en: With the Theme Builder you can jump directly into each part of your site
he_IL: באמצעות בונה התבניות ניתן לדלג ישירות לכל מקטע באתר

en: Create a custom footer with the Theme Builder
he_IL: יצירת כותרת תחתונה (פוטר) באמצעות בונה התבניות

en: All rights reserved
he_IL: כל הזכויות שמורות

en: Color
he_IL: צבע

en: Go to <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
he_IL: עבור אל <a href="%s" target="_blank">מסך התפריטים</a> כדי ליצור תפריט.

en: There are no menus in your site.
he_IL: באתר זה אין תפריטים.

en: — Select a Menu —
he_IL: בחירת תפריט ניווט

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's tagline
he_IL: עבור אל <a href="%s">זהות האתר</a> כדי להגדיר את תיאור האתר.

en: Typography
he_IL: טיפוגרפיה

en: Text Color
he_IL: צבע טקסט

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's logo
he_IL: עבור אל <a href="%s">זהות האתר</a> כדי להגדיר את הלוגו של האתר.

en: Logo Width
he_IL: רוחב לוגו

en: Title
he_IL: כותרת

en: Logo
he_IL: לוגו

en: Type
he_IL: סוג

en: Background
he_IL: רקע

en: Content Width
he_IL: רוחב תוכן

en: Full Width
he_IL: רוחב מלא

en: Boxed
he_IL: מתוחם

en: Width
he_IL: רוחב

en: Centered
he_IL: ממורכז

en: Inverted
he_IL: הפוך

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Layout
he_IL: פריסה

en: Copyright
he_IL: זכויות יוצרים

en: Menu
he_IL: תפריט

en: Tagline
he_IL: תיאור האתר

en: Hide
he_IL: להסתיר

en: Show
he_IL: להציג

en: Site Logo
he_IL: לוגו אתר

en: Footer
he_IL: כותרת תחתונה (פוטר)

en: Header
he_IL: כותרת עליונה (הדר)

en: Thanks for installing the Hello Theme!
he_IL: תודה על התקנת התבנית הלו אלמנטור!

en: Install Elementor
he_IL: התקנת אלמנטור

en: Activate Elementor
he_IL: הפעלת אלמנטור

[ctx: comments title]
en: %s Response | %s Responses
he_IL[0]: תגובה %s
he_IL[1]: %s תגובות

[ctx: comments title]
en: One Response
he_IL: תגובה אחת

en: It seems we can't find what you're looking for.
he_IL: עושה רושם שהתוכן המבוקש לא נמצא.

en: Search results for:
he_IL: תוצאות חיפוש עבור:

en: Home
he_IL: דף הבית

en: Tagged
he_IL: תוייג

en: It looks like nothing was found at this location.
he_IL: עושה רושם שהתוכן המבוקש לא נמצא בכתובת זו.

en: The page can&rsquo;t be found.
he_IL: העמוד המבוקש לא נמצא.

note: Author of the theme
en: Elementor Team
he_IL: צוות אלמנטור
